Komşu yine 'maden' buldu!
Bulgaristan'ın Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda Romanya'dan gelen bir yolcu otobüsünde beyan edilmemiş 159 bin 700 Euro'ya el konulurken, yılbaşından bu yana beyan edilmediği için el konulan döviz miktarı yaklaşık 160 milyon Türk Lirası'nı buldu…

Bulgaristan'ın Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda Romanya'dan gelen bir yolcu otobüsünde beyan edilmemiş 159 bin 700 Euro'ya el konulurken,  yılbaşından bu yana beyan edilmediği için el konulan döviz miktarı yaklaşık 160 milyon Türk Lirası'nı buldu.
Svilengrad'da yayınlanan stmost gazetesinin haberine göre, Kapitan Andreevo gümrük görevlileri  Kapıkule Sınır Kapısı'na geçecek iki sürücü ve 8 yolcunun bulunduğu Türk plakalı otobüsü kontrole tabi tuttu. Kapsamlı gümrük incelemesi sırasında, otobüsün tavanındaki boşlukta ve ikinci sürücünün çantasında toplam 32 euro banknot demeti bulundu. Demetlerdeki tüm banknotların 50 Euro'dan oluşması ise dikkat çekti.   
El konulan paranın toplam tutarı, 312 bin 346 Leva'ya eşdeğer159 bin 700 Euro olduğu belirlenirken Svilengrad savcılığınca soruşturma başlatıldı. 
Bu arada, yılın başından bugüne, Kapitan Andreevo Sınır Kapısı gümrük görevlileri tarafından beyan edilmediği için el konulan döviz miktarının  16 milyon 900 Leva'yı bulduğu belirtildi.
Haber Detayı